Ľahké strešné krytiny bitúmenové GUTTANIT, montáž strešných krytín, hrebenáč, úžľabie - Lacné kotly, sporáky, kachle, pletivá, plechy, ploty, drôty, vlnité plechy, trapézové plechy, plotové dielce, plastové okná, plastové dvere, interiérové dvere, obložkové zárubne, stavebníctvo, železiarstvo, radiátory - MPG STEEL www.skorozadarmo.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

STAVBA

GUTTANIT - BITÚMENOVÉ DOSKY
Gutta dosky Guttanit sú pre svoju nízku hmotnosť ideálne pre prekrytie starých striech, funkčné riešenie pre strechy a obklady  stien na najrôznejších typoch striech, odolné voči rôznym klimatickým podmienkam, maximálna pružnosť, pevnosť a odolnosť, mechanická a statická odolnosť. Výroba dosiek Guttanit je založená na princípe dvadsaťvrstvovej laminácie s vlákninami orientovanými v pozdlžnom smere.

Parametre produktu GUTTANIT K12 / GUTTANIT K14:
Rozmer
: 910 x 2000mm / 1060 x 2000mm
Hmotnosť
: cca 3,0 kg
Plocha dosky
: 1,82 m2 / 2,12 m2
Plocha s prekrytím
(čistá plocha): 1,56 m2 / 1,83 m2
Šírka
- výška vlny: 76 mm - 30 mm
Počet vĺn
: 12 / 14
Priesvitná doska GUTTANITPočet klincov do 1 dosky: 28

Farby: čierna, hnedá, zelená, červená

GUTTANIT je bitúmenová doska, ktorá vyniká unikátnym pomerom medzi čistou plochou a plochou zakrytou presahmi, tento princíp využíva kombináciu veľkej plochy dosky a menšieho prekrytia užšou vlnou.

Priesvitná doska GUTTANIT a GUTTAPRAL:
Rozmer: 1060 x 2000mm / 950 x 2000mm
Hmotnosť
: cca 3,0 kg

Doplnky k bitúmenovým doskám:

Gutta hrebenáč - dlžka 1060mm - farba: čierna, hnedá, zelená, červená


Gutta štítová lišta - dlžka 1060mm - farba: čierna, hnedá, zelená, červená

Bitúmenové dosky GUTTANIT www.mpg-steel.sk


Gutta napojenie na stenu - dlžka 1060mm - farba: čierna, hnedá, červená


Gutta klince S
- farba: čierna, hnedá, zelená, červená


Gutta tesniaca vlnová lišta 1060mm


Strešný výlez - svetlosť 500 x 550mm
- farba: čierna, hnedá, červená


Strešný vetrací komplet - farba: červená

Montážny návod
Na montáž dosiek GUTTA je potrebné mať základné náradie.

1) Podklad
- plnoplošné debnenie alebo latovanie s rozostupom 31 x 50 mm. POZOR! Na podkladovú konštrukciu je treba vždy položiť príslušný typ difúznej fólie GUTTAFOL. V opačnom prípade bude dochádzať k odkvapávaniu pary a vzdušnej vlhkosti do podstrešia.
Záväzná tabuľka rozostupu lát

Príklad:
Objekt v nadmorskej výške 600 m, strecha so sklonom 25°. Požadovaný rozostup lát - 46 cm.

2) Ukladanie dosiek: dosky ukladajte proti smeru prevládajúceho vetra a to tak, aby 2. rada začínala polovicou dosky podľa nasledujúcej schémy.

Rezanie- elektrickou kotúčovou pílou alebo ručnou pílou.
Kotvenie - cca 30 klincov do jednej dosky.


3) Tabuľka prekrytia


4) Pribíjanie- na spodnom okraji pribite dosky na každej vlne podľa nasledujúceho postupu. Na medzipodperách pribite dosku na každej druhej vlne. Pred úplným pribitím na doske nikdy nestojte, aby nedošlo k zmene tvaru vlny.

5) Hrebenáč a nárožie. Klinec GUTTA vďaka svojej pružnosti sa dá prispôsobiť každému sklonu strechy. Ukladajte ho proti smeru prevládajúceho vetra a pribite ho na každej vlne. Vo vrchole strechy nechajte medzi doskami vetraciu medzeru min. 10 cm. Na použitie nárožia valbovej strechy je treba pod hrebenáč použiť samolepiace klinové tesnenie. V prípade montáže hromozvodu v hrebeni je nutné pod hrebenáč umiestniť vrcholovú latu.

Zaistite správne odvetranie strechy s prívodom vzduchu pri žľabe a vyústením pri hrebeni. V prípade utesnenia hrebenáča vlnovou výplňou je nutné vytvoriť náhradné vetranie strešnými vetrákmi.

6) Riešenie okraja strechy pomocou štítovej lišty GUTTA.


7) Strešný vetrací komplet- obsahuje vyberateľný nadstavec na odvetranie stúpajúceho potrubia kanalizácie. V prípade použitia na odvetranie podstrešného priestoru je nutné tento nadstavec vybrať. Činná vetracia plocha je 160 cm2. Súčasťou každého balenia je schéma osadenia na príslušný typ bitúmenovej dosky GUTTA.

8) Pri odkvape strechy nesmie voľný koniec dosky prečnievať viac než 5 cm.

9) Pri ukladaní na zvislú stenu (opláštenie alebo oplotenie) je nutné vždy dosku kotviť v zvislom smere min. na 4 podpery (po 62 cm). Kotvenie sa prevádza bežnými klincami GUTTA pribíjaním v úžľabe vlny počtom 10 ks/m2 dosky.

10) Údržba- pri správnom uložení nevyžaduje strešná krytina GUTTA žiadnu údržbu. Pri revízii strechy je možné sa pohybovať iba v miestach podpôr. Na strešnú krytinu je možno vstupovať iba za pomoci dosiek, slúžiacich k rozloženiu hmotnosti.

Guttanit - bitúmenové strešné krytiny www.mpg-steel.sk
Chcete vedieť viac informácií, prípadne cenu ? Napíšte nám..
Vyplňte tento formulár a odošlite nám svoju otázku...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky