Liatinový kotol, lacné kotle THOR na drevo, lacny liatinovy kotol, uhlie, kotol na tuhé palivo - Lacné kotly, sporáky, kachle, pletivá, plechy, ploty, drôty, vlnité plechy, trapézové plechy, plotové dielce, plastové okná, plastové dvere, interiérové dvere, obložkové zárubne, stavebníctvo, železiarstvo, radiátory - MPG STEEL www.skorozadarmo.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

KÚRENIE

LIATINOVÉ KOTLY - THOR

Ponúkame Vám naozaj lacné, ale kvalitné a spoľahlivé liatinové kotly na tuhé palivo. Slovo "lacné" u nás neznamená nekvalitné. Znamená to, že ceny sme prispôsobili na celoslovenský trh - čiže maximálne znížili. Týmto prispôsobením cien sme zaujímaví pre celé Slovensko. V prípade potreby dopravu zabezpečujeme kamkoľvek na Slovensku (viac info na tel. číslach - prípadne e-mailom).

Postup pri objednávaní:
Pri tomto tovare sa objednávka dá realizovať aj telefonicky a e-mailom bez zálohy za tovar. Zavoláte, prípadne nám napíšete presný názov typu, o ktorý sa zaujímate a nadiktujete Vaše kontaktné údaje. Počas tel. rozhovoru (e-mail) sa dozviete aj termín dodávky (väčšinou nám auto koluje po Slovensku 2x do týždňa). Platbu realizujete na mieste - šoférovi, ktorý Vám odovzdá aj príslušné dokumenty.

Momentálne máme v ponuke 4, 5
, 6 a 7 článkové kotly s výkonom od 25 do 45 kW.

Záručná doba na kotly je 24 mesiacov.


Rozmery 4-čl. kotla: cca 520 x 640 x 1050mm (šírka x hĺbka x výška) - vyššie rady sú rozmerovo hlbšie o 100mm, hĺbka je meraná už aj s pripojením na vodu a kľučkami


Liatinový kotol série THOR - všeobecné vlastnosti:
Liatinový teplovodný kotol série THOR je určený na spaľovanie všetkých druhov tuhých palív (drevo, uhlie, koks). Svojou konštrukciou sú liatinové kotly THOR predurčené na vykurovanie rodinných domov a iných objektov. Významný vplyv pri fungovaní kotla má okrem špeciálnej výbavy kotla aj správne prevádzkovanie komína a pripojeného dymovodu. Môžu byť prevádzkované umelým alebo prirodzeným ťahom. Vďaka veľkým nakladacím dvierkam a priestrannej spaľovacej komore je možné do kotla naložiť väčšie množstvo dreva a tým sa predlžuje čas horenia na jedno naloženie. Priemerná celková účinnosť kotlov THOR je vyššia ako 75%.

Pred kúpou kotla je dobré sa poradiť s odborníkmi, alebo predajcom. Veľmi nízko výkonný kotol nemôže dostatočne vykúriť priestor a preto ani neposkytne komfortné vykurovanie. Naopak príliš výkonný kotol môže spôsobiť, že zariadenie nebude fungovať v plnej prevádzke, čo môže spôsobiť začmudenie, alebo vyzrážanie vody.


Odporúčané palivá na vykurovanie:
P
re kotly série THOR na tuhé palivá sa odporúčajú palivá ako uhlie, koks a drevo.
Optimálna veľkosť častí uhlia a koksu je 24 – 60 mm.
Optimálna veľkosť dreva je 40-100 mm priemer, ich dĺžka závisí od
typu kotla.

Vykurovacie palivo sa má skladovať na suchom mieste. Aby sme dosiahli nominálny výkon kotla, obsah vody v dreve nesmie byť vyšší ako 20%.


Upozornenie!

Kotol nie je v žiadnom prípade určený na spaľovanie odpadu.

Kotol liatinový THOR na tuhé palivo

Pokiaľ sú pre Vás tieto všeobecné informácie nedostačujúce, vieme Vám poskytnúť viac info telefonicky, alebo na vyžiadanie e-mailom.

Ďalšie zaujímavé príbuzné produkty, ktoré by Vás mohli zaujímať
Chcete vedieť viac informácií, prípadne cenu ? Napíšte nám..
Vyplňte tento formulár a odošlite nám svoju otázku...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky