Žľaby, zvodové rúry, montáž odkvapového systému, odkvapový systém - Lacné kotly, sporáky, kachle, pletivá, plechy, ploty, drôty, vlnité plechy, trapézové plechy, plotové dielce, plastové okná, plastové dvere, interiérové dvere, obložkové zárubne, stavebníctvo, železiarstvo, radiátory - MPG STEEL www.skorozadarmo.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

STAVBA > Odkvapové systémy

ODKVAPOVÉ SYSTÉMY
Pozink (galvanicky pozinkovaná oceľ) je všeobecne najznámejší a najrozšírenejší materiál vďaka jeho nízkej zaobstarávacej cene.
Jeho nevýhodou oproti materiálom ako sú napríklad meď a titán-zinok je kratšia životnosť (korózia). Z tohoto dôvodu je nutná povrchová ochrana, čo v konečnom dôsledku zvyšuje jeho  cenu.

Meď je jeden z ušľachtilých kovov s najbohatšou históriou v oblasti použitia pri pokrývaní striech. Už od stredoveku bola meď uprednostňovaná pri pokrývaní kostolov a sakrálnych budov.
V súčasnosti patrí odkvapový systém v medenom prevedení medzi najobľúbenejšie, na ktorom si zákazníci cenia dobrú spracovateľnosť a najmä vysokú životnosť zabezpečenú  tvorbou samoobnoviteľnej patiny.


Materiál pozink farbený je ďalší vývojový stupeň oceliarskeho priemyslu so zameraním  na ochranu proti korózii a prispôsobenie sa súčasným požiadavkám v stavebníctve.
Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame.
Materiál pozink farbený spája v sebe vynikajúce mechanické vlastnosti pozinkovanej ocele  s dodatočnou ochranou proti korózii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava  sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materialu dodá povrchovú tvrdosť.
Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam.  Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA.
Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI (Rakúsky inštitút pre lakovanie).


Chcete vedieť viac informácií, prípadne cenu ? Napíšte nám..
Vyplňte tento formulár a odošlite nám svoju otázku...

Použitie jednotlivých materiálov

Dĺžka životnosti materiálov je závislá od údržby materiálov a vplyvom charekteristiky prostredia.


Možnosti spojovania jednotlivých materiálov

A - ANO, je možné kombinovanie týchto materiálov
N - NIE, nedoporučuje sa kombinovanie týchto materiálov


Nomogram

Montáž odkvapového systému

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky