Plech pozinkovaný, aluzinok, oceľový, polyester - Lacné kotly, sporáky, kachle, pletivá, plechy, ploty, drôty, vlnité plechy, trapézové plechy, plotové dielce, plastové okná, plastové dvere, interiérové dvere, obložkové zárubne, stavebníctvo, železiarstvo, radiátory - MPG STEEL www.skorozadarmo.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

STAVBA > Strešné krytiny, trapézové a vlnité plechy

MATERIÁL STREŠNEJ KRYTINY A TRAPÉZOVÝCH PLECHOV

Oceľový povlakový plech RAL a MAT
Povlakové plechy sú najpopulárnejšie spomedzi strešných krytín. Je to pozinkovaný plech, obojstranne zabezpečený minimálne troma vrstvami: zospodu antikorózny povlak, základná farba, zvrchu-antikorózny povlak, základná farba, organický povrch. Posledná vrstva je najdôležitejšia, pretože určuje farbu a fraktúru, a taktiež je bezprostredne vystavená pôsobeniu vonkajších činiteľov. Firma M&P&G Steel využíva vo svojej výrobe plechy povlečené vrstvou polyesteru štandard (RAL) o hrúbke cca 25ųm , alebo PLADUR mat špeciál o hrúbke minimálne 35ųm. PLADUR mat špeciál je vrchná vrstva, ktorá vďaka procesu tepelného tvrdnutia polyesterového laku dáva vysokú odolnosť na vonkajšie vplyvy a poškriabanie.

Pozinkovaný oceľový plech
Pozinkované oceľové plechy sú veľmi populárnym materiálom používaným ako strešné krytiny. Základom vytvárania pozinkovaných plechov je oceľový plech valcovaný za studena, ktorý sa obojstranne zinkuje vrstvou 25ųm. Charakteristickou črtou zinku je samogalvanizácia, t.z. že povrch plechu je trvale spojený so zinkom a tým tvorí ochranu pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi a koróziou.


Aluzinok
Aluzinok je plech pokrytý obojstranne vrstvou hliníka a zinku v procese horúcej galvanizácie, čo je podobný proces, ako proces žiarového zinkovania. Aluzinok spĺňa najprísnejšie kritériá odolnosti plechu na atmosferickú koróziu vo vlhkom prostredí. Percentuálny podiel prvkov vo vrchnej vrstve: hliník 55%, zinok 43,4% a kremík 1,6% umožňuje dosiahnúť vysokú odolnosť voči korózii vďaka samohojivej schopnosti získanej katódovou ochranou zinku. Aluzinok používaný vo výrobe firmy M&P&G Steel vystupuje v dvoch hrúbkach povlaku: 185g/m2:
- 2 - 6 krát väčšia odolnosť na atmosferickú kor
óziu (v závislosti od agresivity prostredia)
- podstatne lepšia elasticita povlaku
- kat
ódová ochrana na rezných hranách
- odolnosť voči vysokým teplotám (do 315
˚C bez akýchkoľvek zmien na povlaku)
- ľahšia váha (do 3%)v porovnaní so žiarovo pozinkovaným kovom
- väčšia odolnosť voči kor
ózii v prípade "Salt Spray Test"

Chcete vedieť viac informácií, prípadne cenu ? Napíšte nám..
Vyplňte tento formulár a odošlite nám svoju otázku...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky