Strešné krytiny, montáž strešnej krytiny, prospekty, cenník - Lacné kotly, sporáky, kachle, pletivá, plechy, ploty, drôty, vlnité plechy, trapézové plechy, plotové dielce, plastové okná, plastové dvere, interiérové dvere, obložkové zárubne, stavebníctvo, železiarstvo, radiátory - MPG STEEL www.skorozadarmo.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

STAVBA > Strešné krytiny, trapézové a vlnité plechy > Strešné plechové krytiny

STREŠNÁ KRYTINA UNIDACH

UNIDACH - Vhodné riešenie v kombinácii s výhodnou cenounidach_newu, si nájde využitie aj pri strechách v horských oblastiach, a to vzhľadom na veľmi nízku hmotnosť, ktorá je menej jako 5 kg/m2. Vďaka nízkej hmotnosti sa nepreťažujú krovy ani v zimných mesiacoch, keď na streche leží i niekoľko ton snehu a výhodou nízkej  hmotnosti je ľahká manipulácia s materiálom.

Jej profil, rozmery a povrchová úprava zaručujú:  - bezproblémovú manipuláciu - jednoduchú montáž - dlhú životnosť a minimálne náklady na údržbu - výborný pomer úžitkovej  hodnoty a ceny.
Jeho výhodou je, že nepotrebuje latovanie presne na rozmer ako iné krytiny a je ho možné použiť na pôvodné latovanie, napríklad po eternite a podobne.
Strešná krytina UNIDACH new je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 15°. Výrobok sa môže zabudovať len v súlade s jeho určeným  použitím. Nesmie sa zabudovať mechanicky poškodený výrobok, znečistený látkami spôsobujúcimi koróziu ocele. Pri spájaní profilov s rôznymi povrchovými úpravami je potrebné zvážiť možný vplyv kontaktnej korózie.

Použitie produktu:
- Ochranné prístrešky
- Prístrešky budov
- Prístrešky automobilov
- Strechy pre vozíky v supermarketoch
- Prístrešky pre bicykle
- Parkovacie miesta
- Záhradné prístrešky a pergoly
- Strechy a verandy

MATERIÁL:
obojstranne pozinkovaný oceľový plech s lakoplastovou povrchovou úpravou polyester 20/5/7/0
NOMINÁLNA HRÚBKA: 0,4 mm oceľový plech
ROZMER: 1175x2000mm
UŽITOCNÁ ŠÍRKA: krycia šírka 1134mm
PLOŠNÁ HMOTNOSŤ: cca 4,0 kg/m2
SKLON: 12°
FARBA: hnedá, červenohnedá

FAREBNÉ PREVEDENIE:

Farby uvedené v nasledujúcej základnej farebnej škále podľa odtieňov RAL sú len orientačné! Nedokonalé zobrazenie vo Vašom prehliadači môže zmeniť skutočný odtieň farby a preto doporučujeme pri výbere použiť farebné vzorky plechov, ktoré Vám v prípade potreby môžeme zaslať.

U strešnej krytiny UNIDACH new je k dispozícii jedna povrchová úprava - Polyester (vrstva hrúbky 25µm). Strešnú krytinu UNIDACH new ponúkame v hnedom a červenom farebnom prevedení.


MONTÁŽ

Príprava na montáž krytiny:
Pred samotnou montážou strešnej krytiny UNIDACH nie je potrebné upraviť rozpätie latovania podľa projektov ktoré určujú vzdialenosť a rozmery latovania. Vzdialenosť prvej laty od okrajovej – čelovej dosky je 30 mm - 50 mm. V prípade, že nepoužívame odkvapové lemovanie je potrebné vysunúť plech cca do stredu žľabu. Z dôvodu kondenzácie vzdušnej vlhkosti v jarných a v jesenných  mesiacoch je potrebné použitie poistnej hydroizolácie – podstrešnej fólie. Pri zateplenom krove je použitie tejto fólie nevyhnutné. Poistnú hydroizoláciu je nutné vytiahnuť na odkvapové lemovanie  alebo priamo do žľabu odkvapového systému. Na fóliu pribíjame kontralaty pozdĺž krokiev a až na ne samotné latovanie. Upozorňujeme, že najskôr treba mať namontované na krokvách žľabové háky do požadovaného spádu / v prípade, že sa nebudú montovať na čelovú dosku / a strešné okná podľa montážneho návodu dodávaného ich výrobcom.

Montáž krytiny:
Pred ukladaním jednotlivých pásov krytiny je potrebné namontovať doplnky ku strešnej krytine ako sú napr. odkvapové lemovania, záveterné lišty pod krytinu alebo úžľabia. Samotné pásy krytiny  vyťahujeme na krov strechy po drevených latách prípadne hranoloch. Montovať začíname od pravého dolného pásu, ktorého spodná hrana musí byť rovnobežná s odkvapom. Ku konštrukcii ho prichytávame  len niekoľkými skrutkami. Ďalej dokladáme panely vodorovne aj zvislo podľa kladacieho plánu. Po skontrolovaní pravidelnosti uloženia prvých troch kusov ich môžeme upevniť ku konštrukcii napevno.  Plech sa skrutkuje výlučne do spodnej pásnice ktorá je v kontakte so strešnou latou, nikdy nie na vlne. Chodenie po plechu je dovolené len v obuvi s mäkkou podrážkou. Našľapovať sa smie do údolia  vlny v miestach podbitých latami. Ochranná fólia z výrobkov, resp. krytiny sa musí odstrániť ihneď po montáži.

Kotvenie krytiny:

Strešnú krytinu upevňujeme o konštrukciu pomocou samovrtných skrutiek o rozmeroch 4,8 x 35 mm, s podložkou zo špeciálnej gumy EPDM. Skrutky musíme doťahovať elektrickým skrutkovačom s plynulou  reguláciou sily. Skrutka je spoľahlivo dotiahnutá vtedy, keď EPDM podložka „vylezie“ spod kovovej podložky. Priemerná spotreba skrutiek je 6 - 9 ks/m2.

Skrutky umiestňujeme do údolia vlny tak, aby krytina tesne priliehala k strešnej late. Pri okrajoch strechy sa krytina musí kotviť hustejšie. Pri hrebeni je potrebné kotviť krytinu do každej spodnej vlny. Na  spoje plech – plech sa používajú samorezné skrutky o rozmeroch 4,8 x 20 mm.Odvetranie strechy:

Veľmi dôležité je kvalitné odvetranie strechy ako celku. Na hrebeni ponecháme medzeru medzi krytinou o šírke cca 11 cm, ktorú prekryjeme univerzálnym  vetracím pásom. Strešný plášť je potom odvetrávaný cez otvory medzi hrebenáčom a krytinou. Hrebenáče sa ku krytine skrutkujú do každej druhej hornej vlny. Po ukotvení strešnej krytiny  a hrebenáčov sa pristupuje k montáži ďalších doplnkov ako sú snehové zábrany, horné záveterné lišty a podobne. V priebehu montáže je nutné odstraňovať vznikajúce kovové  piliny z povrchu plechu mäkkou kefkou.


Chcete vedieť viac informácií, prípadne cenu ? Napíšte nám..
Vyplňte tento formulár a odošlite nám svoju otázku...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky